בחזה מורם

הכי קל לכתוב מהפרספקטיבה האישית. יש לי חזה גדול ואי אפשר להגיד שאני יותר מידי מרוצה מהעניין. אין חוכמות, גם פה הדשא של השכן ירוק יותר. לכן בבקשה, בלי תגובות כמו “צרות של עשירים”. לא עשירה ולא נעליים. (אגב, אם כבר עשירה, אז שיהיה בנעליים..)

אז מה באמת צריך לעשות כדי לרסן חזה גדול? נתחיל בבסיס.

אני מוצאת שיותר ויותר נשים לא יודעות את מידת החזייה האמיתית שלהן והרבה מבלבלות בין חזיה טוב ואיכותית, שעלתה להן המון כסף לבין חזיה שהיא פשוט, נו – במידה שלהן. לצערי, בארץ אין תרבות של התאמת חזיה בצורה נאותה. החלוצים בארץ היו רשת וומן אונלי ששינו עורם כיום והפכו ל Leia London. הם הביאו עימם בשורה לארץ בדמותן של מודדות מקצועיות שאשכרה מודדות את ההיקף שלך לפני שהן ניגשות למלאכת ההתאמה. רב הנשים שאני פוגשת בעבודתי פשוט נאלצות להסתמך על מוכרות שההמלצה שלהן מתומרצת בעמלות מכירה ולכן אי אפשר להסתמך על ההמלצה שלהן הרבה יותר מאשר על  מוכרת קטנת מידה וזקופת חזה בקסטרו שאומרת לך ש “הבגד הזה מאמם עליך” (השגיאות במקור).

מידת החזיה מציינת שתי מדדים. היקף בית החזה (מצויין במספר) וגודל החזה עצמו (ה cup, מצויין באות אנגלית) בניגוד לדעה שרווחה בעבר, אין קורולציה בין השניים. את יכולה להיות רחבה עם חזה קטן ואת יכולה להיות צרה עם חזה גדול. בעבר, בשל שיקולים מסחרים של כמויות ייבוא, נהגו לייבא שטנצים של מידות ולא היתה אפשרות להתאים בנפרד את שני המדדים. כך ביליתי את שנות נעוריי היפות (האמנם יפות?) בידיעה שמידתי היא 90C. דמיינו מה רבה היתה הפתעתי כשלמדתי לבסוף שמידתי האמיתית היא לא אחרת מאשר 70F !

כאשר מידת החזייה אינה נכונה העומס מתחלק בצורה לא  שווה והנטל נופל רק על הכתפיים. זהו מקור לבעיות וכאבי גב שלא לדבר על מראה משמין ולא מחמיא. האמינו לי כאישה ברוכת חזה אם יש משהו שאת לא רוצה, זה להגדיל את החזה על חשבון המותן שלך. בפועל זה מה שקורה – כשההיקף גדול מידי הרצועה  מאחור עולה והתוצאה היא שמקדימה, החזה נופל.

על הרצועה האחורית להיות בקו אחד עם הברזלים מקדימה. אם, מאיזה שהיא סיבה, הרצועה מתרוממת, המשמעות היא שהיקף החזיה גדול מידי. שימו לב – כדי ליצור את המתח הנחוץ לעיתים אנו עדות לתופעת ה”שמנמנים” (במלעיל) אולם זו פוחתת כאשר החזיה במקומה.

מה לא אעשה למען קוראות בחזה מורם?!?!

(שימו לב מה קרה למשמני הגב שלי כשהרצועה עלתה מעלה).

ודאי שכל החזה מונח בתוך הקאפ ושאין “4 ציצים”. מבחן נוסף, חשוב לא פחות, הוא הרמת הידיים ושליחת יד אחת מתחת לברזלים ולוודא שהבזלים לא התנתקו. אם הברזל מתנתק, סימן שהחזיה לא מתאימה. יש לוודא שכל דד (וכל צד) נפרד מרעהו ולא מתקבל מראה של ציצ אחד.

אם צלחת את כל המבחנים האלה, את בדרך הנכונה. כדי להמחיש כמה ההבדל הוא מהותי:

בלי פשרות. קפיש?

( התמונה מכאן)

הבעיה היחידה שעומדת בעינה היא סוגיית המחיר. חזייה טובה עולה כסף טוב. בגדלים הנדיבים המחירים נעים סביב ה 500 ש”ח. חשוב להבין שבעוד שבגדים יש הרבה והתחלופה היא גבוהה, מבחינתי את לא צריכה יותר מ 3 חזיות. אחת עלייך, שנייה בכביסה ושלישית בסטנד בי. ולכן בחישוב של עלות מול תועלת, את מפיקה הרבה יותר מה 1500 ש”ח האלה שמחזיקים לך את החזה כל השנה.  ברגע שתהיה לך חזיה נכונה וטובה, את תווכחי כמה ההוצאה השתלמה. 

אני ממליצה בחום על דגמי moulded  של Fantasie או Freya שהם בעיניי התגלמות האושר. בארץ הם נמכרים בLeia London במחיר של כ 500 ש”ח. למרות ההקדמה הלא כל כך מרנינה בעניין המחיר, יש גם חדשות טובות.  אפשר להזמין חזיות שלהם דרך האינטרנט בפחות מחצי מחיר.

מי שחוותה על בשרה את המחסור החמור בחזיות טובות במידות נדיבות ובמחירים שפויים היא יאנה ללצ’יק שהחליטה לעשות מעשה. היום היא מייבאת לארץ עשרות דגמים של חזיות ומשווקת אותם במסגרת חוגי בית (התמונות צולמו עם החזיות של יאנה). אתן יכולות למצוא אותה בפייסבוק בשם +Bra  או לשלוח לה מייל braplusforu@gmail.com.

אקיי, אז עכשיו את כבר יודעת לארוז את עצמך היטב. כל שנשאר לך הוא להתלבש בצורה נכונה לחזון שלך.

מה לא ללבוש?

לדעת מה לא ללבוש זה 50% מהמטרה.

 

 1. חולצות סגורות מאד.
 2. וולנים על החזה.
 3. כיווצים ואפליקציות על החזה.
 4. מלמלות לרוחב החזה.
 5. גולפים.
 6. הדפסי פסים ש”נפתחים” (תראו איך החולצה הזאת נראית כמו סוכריה עם הכיווצים למעלה והחגורה במותן. אפילו לבובה זה לא מחמיא).
 7. הדפסים גדולים באזור החזה (ובמיוחד הדפסי פרחים עגולים).
 8. קישוט בעל נפח.

אז בכל זאת, מה ללבוש?

קוים מחמיאים לחזה גדול
 1. חולצות בעלות מפתח V עמוק. במקרה כזה ניתן גם לשלב חגורה מפני שהחולצה די ארוכה ולא יוצרת עומס באיזור החזה.
 2. יצירת קוי אורך החוצים את החזה באמצע לאורכו.
 3. חולצת רבידה קלילה (שימי לב- להבדיל ברבידה עמוסה ובעלת נפח).
 4. כל קישוט “אורכי” כגון כפתרה (רק כפתרה אחת, כפולה מרחיבה).
 5. קוים אלכסוניים החותכים את החזה. את יכול להגיע למראה הזה בעצמך על ידי שילוב שתי חולצות בעלות מפתח V עמוק.
 6. משחקי שכבות עם מפתח V. את יכולה להגיע למראה דומה גם בעזרת שרשרת ארוכה.
 7. למתקדמות: חולצת רבידה רפויה, רחוקה מהגוף.
 8. מפתח עמוק, ניתן לשילוב עם חגורה.
 9. שוב. V עמוק.
 10. עליונית ארוכה החותכת לאורך הגוף .

העדיפי חולצות “המתנהגות” בצורה אורכית על פני כאלה שנראות קצרות ורחבות.  בדוגמא הבאה: הקרדיגן השמאלי יוצר הדגשה לאזור החזה בעוד שהימני מאריך ולכן מחמיא יותר.

מה אתן עושות כדי לדאוג לדידכן?

אשמח לשמוע רעיונות ותגובות.

“בעירום מלא”

אמנם אין לי טלויזיה (מבחירה) אבל את התוכנית הזאת ציינתי לעצמי לראות. רבים מכם וודאי ראו או שמעו על התוכנית החדשה של קשת “בעירום מלא”.

לפוסט הזה יש 4 תגובות

 1. יפעת‏ ‏ש

  צמעי‏ ,‏ ‏אני‏ ‏ממש‏ ‏בשוק.‏ ‏קניתי‏ ‏חזיה‏ ‏חדשה‏ ‏בעקבות‏ ‏הפוסט‏ ‏ואני‏ ‏נמנעת‏ ‏מכל‏ ‏הדברים‏ ‏ברשימה‏ ‏וכבר‏ ‏שלושה‏ ‏ימים‏ ‏אנשים‏ ‏מתעלפים‏ ‏עליי‏ ‏שרזיתי‏‏!‏‏ ‏תודה‏ ‏תודה‏ ‏תודה‏‏!‏

  1. ravid menashe

   יפעת, תודה!
   זאת היתה בדיוק המטרה.
   תהני,
   רביד

 2. איזו רשומה מדהימה!
  עכשיו רק נישאר גם לטוס ללונדון…ולעשות קצת שופינג;-)
  ו או ליזכות בטיסה…http://on.fb.me/bnFxGs
  אולי ככה יהיה יותר מהר…

  אהבתי את הבלוג! נישארת!

  (בכרי גם אצלי..יש לי קצת בעיות היום,אם לא תצליחי להיכנס נסי מחר)

 3. דליה חזון

  האם יש טיפים לבעלות מחסור בציצי ?

כתיבת תגובה

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.